Podle průzkumu jsou Češky příliš sebekritické

Možná jste se někdy zamýšleli nad tím, co vám nebo vašemu okolí brání v dosažení vlastních cílů, které jste si vy nebo vaše okolí stanovili. Podle průzkumu, který probíhal po celém světě, se došlo k výsledku, že ve splnění našich cílů nám nebrání okolí, ani nedostatečná snaha, ale právě naopak. Ze 70% je totiž důvodem vlastní sebekritika.
Téměř každý z nás má v sobě vnitřní pohledy sám na sebe. Jedním z nich je sebekritika, která existuje z toho důvodu, abychom se snažili být co nejlepší. Zároveň nám ale může škodit v tom, že můžeme mít strach využít náš potenciál, nebo máme přehnané obavy, které jsou mnohdy úplně zbytečné.
přítelkyně při západu slunce
Podle prováděného výzkumu jsou Češky v přílišné sebekritice na prvním místě. Až 68% českých žen nedosáhne svého cíle a to ne proto, že by se nesnažily, ale proto, že jsou na sebe až příliš tvrdé.
Na otázku, co je pro ženy tím nejdůležitějším, až 89% žen odpovědělo, že je to spokojenost sama se sebou. Znamená to tedy, že nechtějí, aby jejich štěstí nebo spokojenost určovalo okolí, ale ony samy. Znamená to tedy, že i když jim okolí říká něco, co je pozitivní, pokud tomu daná žena sama nevěří, nic to nezmění.
pražská ulice v noci
Možná že i z toho důvodu spousta žen přiznala, že je jejich sebekritika omezuje nejvíce.
Co na tuto problematiku říkají odborníci? Podle nich je nejlepší otočit vnitřní oko sebekritiky a to tak, aby se ženy na sebekritiku začaly dívat jako na přítelkyni, která radí. Neznamená to ale, že vše musí být děláno podle ní. Kdyby sebekritika byla člověk, rozhodně by žádná žena neskákala tak, jak ona píská.
Nejlepší cestou, jak se vyrovnat se sebekritikou je, aby jí každá žena přestala poslouchat úplně ve všem. Je důležité, aby každý pamatoval na své hodnoty a cíle a šel si za nimi, bez jakéhokoliv omezení.